Home / Organizacja / Wydarzenia / Majówka Towarzystwa

 

IMG 0859W niedzielę 26 maja br. w miejscowości Krosinko k/Mosiny odbyła się majówka Towarzystwa. W tym roku zmieniono charakter tego tradycyjnego spotkania, z wewnątrz-oddziałowego na szerszy, obejmujący swym zasięgiem całe nasze stowarzyszenie. Jako że data jego organizacji zbiegała się z Dniem Matki, była to wspaniała okazja dla obchodów tego święta w dość nietypowy sposób.

Miejsce organizacji majówki (Western City Rio Grande w Krosinku) specjalnie dobrano dla potrzeb organizacji tego typu spotkania – na uczestników czekały ciepłe dania serwowane w dużym wigwamie, wokół którego zaaranżowano rozległy teren do zabaw dla dzieci – a było w czym wybierać: trampolina, piłka nożna, lotki, berek.

Ponadto organizatorzy przewidzieli dla uczestników niespodziankę – był to pokaz kawaleryjski naszego Oddziału, podczas którego zaprezentowano spieszenie ułanów (z elementami pirotechniki) oraz elementy władania szablą i lancą.

Prawdopodobnie niesprzyjająca aura spowodowała mniejszą niż zakładano frekwencję. Jednakże podczas całej majówki nie spadała ani jedna kropla deszczu, a dla wytrwałych zaświeciło pod koniec piękne słońce. W spotkaniu gościnnie wzięli również udział uczestnicy odbywającego się w tym samym czasie w Mosinie zlotu pojazdów militarnych.

IMG 0755

 IMG 0883

 

 
Share this page