Home / Organizacja / Wydarzenia / Dr Tadeusz Andrzejewski odszedł na wieczną wartę

 

dr2Z przykrością zawiadamiamy o śmierci oficera 15 Pułku Ułanów ppłka dra Tadeusza Andrzejewskiego. Dr Andrzejewski, członek naszego Towarzystwa był postacią nietuzinkową. Dla wielu był inspiracją oraz wzorem hartu ciała i ducha.  Do ostatnich chwil życia pracował nad tłumaczeniem kolejnej książki. Był pomysłodawcą oraz czynnym uczestnikiem pierwszego Przemarszu szlakiem bojowym 15. Pułku Ułanów Poznańskich. Dr zawsze podkreślał, że służbę skończył ze stopniem porucznika i tak się do niego zwracaliśmy.

Pogrzeb odbędzie się w czwartek 26 września o godzinie 13.00 w Gnieźnie na cmentarzu Św Piotra i Pawła (przy Stadzie Ogierów, naprzeciwko katedry). W ceremonii weźmie udział szwadron honorowy 15. Batalionu Ułanów Poznańskich oraz Reprezentacyjny Oddział Towarzystwa.

 

Tadeusz Andrzejewski, lekarz weterynarii. Urodził się 30 sierpnia 1915 roku w Gnieźnie, województwo poznańskie. Ojciec Władysław. Matka Justyna z domu Głodek. Siostry Irena i Zofia. Żona Halina z domu Nyka. Córka Justyna. Absolwent Wyższej Szkoły Weterynaryjnej w Hanowerze.
– Zrozumieć konia – to tytuł książki doktora Tadeusza Andrzejewskiego, wydanej nakładem autora w Poznaniu w 2001 roku.

Więcej informacji o doktorze można znaleźć na http://www.konnoposlawewitolddunski.cba.pl/

 

andrzejewski3

 
Share this page