Home / Organizacja / Wydarzenia / Ślubowali sobie…

 

 DSC7929 - Kopia28 września 2013r. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Smolicach k/Kobylina pani Martyna Broda i członek naszego Oddziału – ułan Piotr Stachecki zawali związek małżeński.

Na kilka godzin przed uroczystością zaślubin Młoda Para zajechała piękną bryczką zaprzężoną w dwa siwe konie na teren pobliskiego parku. Nowożeńcom asystowali członkowie naszego Oddziału – na przedzie jechała dwójka jeźdźców z dobytymi szablami – Łukasz Walter na Mikserze i Mikołaj Walter na Formozie, całość zamykała dwójka jeźdźców z lancami – Michał Klóska na Benie i Olek Jagodziński na Bachusie. Jak nakazuje pułkowa tradycja, asysta dosiadała koni maści kasztanowatej.

Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć kolumna zajechała pod kościół, gdzie oczekiwali licznie zgromadzeni członkowie obu rodzin oraz przyjaciele Młodej Pary. Po zakończonej liturgii Nowożeńcy opuścili kościół pod szpalerem szabel. Następnie odbyło się huczne wesele, podczas którego zaprezentowano krótki film przedślubny, do którego scenariusz wymyślili świeżo poślubieni państwo Stacheccy. Wzięli w nim udział członkowie naszego Oddziału, a efekt można zobaczyć pod tym linkiem: http://vimeo.com/75768621

 

Dzień później, 29 września, odbyły się poprawiny, na które Młoda Para zaprosiła wielu członków naszego Towarzystwa, w tym obu pododdziałów ROK-u wraz z całymi rodzinami. Warto odnotować, że przy stole z Nowożeńcami zasiedli Państwo Marzena i Kazimierz Kundegórscy, Pan Włodzimierz Buczyński, Pani Irena Majewska oraz Państwo Halina i Andrzej Walter. W tym zacnym gronie wznoszono toasty za zdrowie Młodej Pary oraz pomyślność Najjaśniejszej Rzeczypospolitej i 15. Pułku Ułanów Poznańskich.

Młoda Para niech żyje!

 
Share this page