Dnia 30 października 2013r. członek Towarzystwa, Dale Taylor, zorganizował wizytę dzieci i młodzieży szkolnej na cmentarzu garnizonowym na poznańskiej Cytadeli. Celem tej wizyty, obok walorów edukacyjnych, było sprzątnięcie znajdujących się tam grobów oraz odnalezienie miejsca pochówku spoczywających w tym miejscu Ułanów Poznańskich.
Dale Taylor wraz z rodziną w ostatnim czasie kilkakrotnie odwiedził wspomniany cmentarz. Jednakże podczas poszukiwań odkryto i zidentyfikowano tylko dwa groby:
– Starszy Strzelec (4 Szwadron) Aleksander Gąsiorek (Pułk Strzelców Konnych Straży Poznańskiej) +12 I 1919
– Strzelec (3 Szwadron) Kazimierz Wozowski (Pułk Strzelców Konnych Straży Poznańskiej) + 10 I 1919
Rodzina Taylorów oznaczyła wspomniane groby wykonanymi przez siebie tabliczkami, z napsem:
Tutaj spoczywa
Aleksander Gąsiorek / Kazimierz Wozowski
Starszy Strzelec (4 Szwadron) / Strzelec (3 Szwadron)
Pułk Strzelców Konnych Straży Poznańskiej
Oddał życie w służbie 15. Pułku Ułanów Poznańskich (w formie monogramu).
Aktualnie wiele grobów oznaczono symbolem „N N” – nieznany. Najprawdopodobniej w którymś z nich leżą następujący Ułani Poznańscy:
ułan Polaszek Józef + 10 VII 1919
kpr. Ziemski Zygmunt + 24 IX 1920
strz. Krzyżaniak Karol + 11 I 1919
strz. Maślona Wojciech + 10 I 1919
ułan Michalski Stefan + 6 VIII 1919
Niestety nie udało się znaleźć miejsca pochówku wyżej wymienionych ułanów, choć, zgodnie z informacjami zawartymi w zeszycie historycznym Towarzystwa pt. „Lista strat 15. PUP” autorstwa p. Tadeusza Jeziorowskiego, zostali właśnie tam pochowani. Możliwe że ich groby zostały zniszczone podczas zdobywania Cytadeli w 1945r.
Warto odnotować, że od 5 lat GRH 'Warta’ organizuje czyszczenie cmentarza wojskowego na stokach Cytadeli. A akcji tej uczestniczy wiele grup dzieci i młodzieży, robiąc naprawdę dobrą robotę.
Kolejnym miejscem, który odwiedzili członkowie naszego Towarzystwa, był cmentarz na ul. Bluszczowej w Poznaniu. Na grobie jednego z dowódców Pułku, majora Józefa Antoniego Lossowa zapalono symboliczne świeczki.