Home / Organizacja / Wydarzenia / Noc muzeów w Gostyniu

 

19 maja 2012 roku w Gostyniu w ramach imprezy „Noc muzeów” we współpracy ze Stowarzyszeniem Historia Militaris zorganizowaliśmy wystawę dotyczącą historii pułku. Dale Taylor z koleżankami w mundurach PSK oraz ułani podjęli to trudne wyzwanie i jak zwykle postawili wysoko poprzeczkę. Poza eksponatami związanymi z „Piętnastką”, pojawiła się również kolekcja prezentująca marynarkę wojenną oraz wiele pojazdów i dział z kolekcji Pana Sławomira Handke. Ponadto zaprezentowaliśmy wystawę fotograficzną.

W trakcie imprezy wydaliśmy ponad 200 porcji grochówki. Odwiedzający, zwłaszcza Panie i Panny, wracały po dokładkę i do dziś zachodzimy w głowę czy to z powodu wybitnej ułańskiej obsługi czy wybitnej zupy. Konsumpcja odbywała się we wspaniałym klimacie alianckiego obozowiska, a zupa była wydawana z kuchni polowej pamiętającej czasy sprzed 1918 roku.

Tej nocy odwiedziło nas kilkuset ludzi. Korzystając z okazji przeprowadziliśmy również zajęcia z obsługi moździerza. Udało nam się przeszkolić dwie grupy. Zajęcia były widowiskowe i wzbudzały zaciekawienie u zwiedzających. Cały czas towarzyszyła nam muzyka. Tutaj również ułanów wspomogły „pestki”, doskonale radząc sobie z pianinem.

Autor tekstu: Remigiusz Dolata

 

 
Share this page