Home / Organizacja / Wydarzenia / Strefa Militarna 2013

 

72901 491311984282222 1339514172 nW dniach 11 – 14 lipca 2013r. w miejscowości Podrzecze k/Gostynia odbył się kolejny, już szósty, zlot rekonstrukcyjny pod nazwą Strefa Militarna. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu naszego Towarzystwa, w znacznej części organizowane przez członków pododdziału zmechanizowanego naszego Oddziału. Jest to również jedna z największych i najciekawszych imprez tego typu w kraju.

Jak co roku nasz Oddział zaznaczył swoją obecność budując stylizowany na okres przedwojenny obóz oraz polową stajnię, w której zakwaterowano dwa konie – Bena i Mickey’a. Całość została zaplanowana w taki sposób, by zwiedzającym umożliwić swobodny, lecz bezpieczny dostęp do koni – pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, gdyż przez trzy dni trwania zlotu nasz obóz odwiedziły setki osób. Z kolei po zamknięciu zlotu dla zwiedzających, każdej nocy odbywały się ogniska, w których brali udział przedstawiciele obu naszych pododdziałów. Spotkania te miały kapitalne znaczenie integracyjne.

Jednym z ważniejszych elementów naszego wyposażenia było stanowisko CKM, gdzie ustawiliśmy nasz nowy nabytek – CKM Browning wz. 30 na podstawie kawaleryjskiej wz. 36. Nie jest to jedynie rekwizyt, gdyż dzięki zamontowanej instalacji gazowej można z niego oddawać strzały, co skrzętnie podczas zlotu wykorzystaliśmy.

Uczestnikami zlotu od byli Komendant – Andrzej Walter, dowódca pododdziału konnego – Łukasz Walter oraz Michał Klóska, Piotr Stachecki, Grzegorz Szymczak i Dominik Wilusz. Szczególne słowa uznania należą się całemu naszemu pododdziałowi zmechanizowanemu – za doprowadzenie organizacji tak wielkiej imprezy do perfekcji.

 

 
Share this page