Home / Organizacja / Wydarzenia / Święto 26. Pułku Ułanów Wielkopolskich

 

IMG 175425 sierpnia br. w miejscowości Iwno k/Kostrzyna Wlkp. odbyły się 34. obchody Święta Pułkowego 26. Pułku Ułanów Wielkopolskich im. Jana Karola Chodkiewicza.  

W odprawionej z tej okazji Mszy św. wzięły m.in. udział delegacje naszego Towarzystwa – p. Prezes Adam Bech z małżonką i dwójką swoich synków (obchodzących wówczas jubileusz pierwszego miesiąca życia), b. Prezes p. Tadeusz Jeziorowski, p. Kazimierz Kundegórski z małżonką oraz p. Piotr Stachecki z narzeczoną, Martyną.

 

Po liturgii złożono wiązanki kwiatów w przykościelnej kaplicy, po czym udano się na dalsze obchody Święta – połączone ze spotkaniem Koła Rodzin Pułkowych 26. PU oraz Nowogródzkiej Brygady Kawalerii.

Niezwykłym przeżyciem była możliwość rozmowy z obchodzącym w bieżącym roku jubileuszem 101. urodzin, weteranem Pułku, rtm. Robertem Renke. Z niezwykłą pamięcią co do szczegółów opowiadał o swojej służbie w przygranicznych wówczas Baranowiczach, czy o odbytym kursie rusznikarskim. Dowodem kapitalnego stanu zdrowia, a przede wszystkim wzroku, Pana rotmistrza była taka oto sytuacja: ktoś chciał Panu Renke pokazać zdjęcia na smartfonie pytając „czy Pan widzi”, na co p. Renke odpowiedział: „tak, widzę wyraźnie, tu jest napisane S A M S U N G”.

IMG 1782

 

IMG 1746

 

IMG 1775

 

IMG 1752

 
Share this page