Home / Organizacja / Wydarzenia / Panie Kapralu, 200 lat!

 

IMG 5757Tegoroczne obchody Święta Pułkowego rozpoczęliśmy bardzo miłym akcentem. Dnia 16 kwietnia br. mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w jubileuszu 100-letnych urodzin kpr. Mieczysława Dwojaka z Krzywosądowa – ostatniego znanego nam wrześniowego Ułana Poznańskiego, a jednocześnie członka naszego Towarzystwa.

Uroczystości rozpoczęła Msza św. odprawiona w intencji drogiego Jubilata w Sanktuarium Maryjnym Matki Bożej z Dzieciątkiem w Kuczkowie k/Pleszewa. Wziął w niej udział poczet sztandarowy wystawiony przez 15. batalion Ułanów Poznańskich z Wędrzyna, poczet proporcowy naszego Towarzystwa oraz straży pożarnej. Po liturgii wszyscy udaliśmy się do pobliskiej sali na spotkanie koleżeńskie, na którym dało się poznać ułańską fantazję kpr. Dwojaka – nasz Jubilat świętował swoje urodziny tańcem i śpiewem.
Zacnemu Jubilatowi do życzeń dołączyliśmy coś specjalnego – rzeźbionego orła wojskowego wzorowanego na oryginalnym elemencie  historycznego polowego ołtarza  15. Pułku Ułanów Poznańskich.
Panie Kapralu – życzymy 200 lat w zdrowiu!
Ku chwale Pułku!

IMG 5771

 IMG 5779

IMG 5783

Spis fotografii:

Zdj. 1 – Jubilat (trzeci od lewej) wraz z delegacją i pocztem Towarzystwa, pocztem sztandarowym 15. batalionu Ułanów Poznańskich przed Sanktuarium Maryjnym Matki Bożej z Dzieciątkiem w Kuczkowie k/Pleszewa.

Zdj. 2 – Jubilat otrzymuje bukiet stu róż od członków miejscowej OSP,

Zdj. 3 – życzenia od delegacji Batalionu

Zdj. 4 – życzenia od delegacji Towarzystwa

 

 
Share this page